فروش اقساطی خودرو                         تماس با ما

نگاهی به دیگنیتی کراس اوور تازه وارد به ایران

دانگ فنگ Ix5  یا دیگنیتی یک خودرو در رده کراس اوور کوپه ,که اولین بار در سال 2018 در نمایشگاه پکن رونمایی شد و تنها دو سال بعد بهمن موتور تولید آن را آغاز کرود و سرانجام در سال 1400 در خیابان های ایران دیده شد .آن هم در شرایطی که بازار ایران به شدت تشنه این خودرو ترکیبی که هم مشخصات یک خودرو شاسی بلند و هم مشخصات یک ماشین اسپرت کوپه را دارا می باشد.

این خودرو اگرچه در بازار چین با سه پیشرانه 1.5 ,1.8 و 2 تولید می شود اما در ایران تا کنون تنها با موتور 1.5 و گیربکس  CVT  تولید و عرضه می شود .همچنین مصرف سوختی معادل این خودرو 10.4 لیتر در شهر و 5.4 لیتر در خارج از شهر و 7.5 لیتر به صورت ترکیبی دارد.

 

امکانات و تجهیزات دیگنیتی

از جمله امکانات این خودرو تجهیز به کیسه هوای ایمنی جانبی و سرنشین جلو ,ترمر ضد قفل ABS  به همراه سیستم الکتریکی توزیع نیروی ترمزی EBD , سیستم کنترل پایداری ESC ,سیستم کنترل کشش ATC  ,ASR, TSC , TRC می باشد.

دیگنیتی بهمن موتور به سیستم کنترل حرکتی در سراشیبی ,سیستم کمک حرکتی در سربالایی,سیستم برخورد از جلو ,سیستم ضد سرقت ایبولایزر ,سیستم ترمز خودکار ,کمربند های ایمنی پیش کشنده ,سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک چراغ مخصوص روز صندلی کودک ایزو فیکس و…. مجهز است .

شاید بتوان گفت تنها عیب این خودرو استفاده از گیربکس CTV  است که باعث کاهش شتاب اولیه می شود که البته با توجه به قیمت آن و مقایسه قیمتی با خودرو های مشابه به راحتی می توان از این مورد چشم پوشی کرد .

وزن دیگنیتی حدود 1.5 تن است و نیروی خود را از موتور توربو شارژ با خروجی قدرت 148 اسب بخار در محدوده 5 هزار و 600 دور بر دقیقه و گشتاور 220 نیوتن متری در محدوده 1800 دور بر دقیقه تولید می کند.

یکی از مهمترین مزایای خرید اقساطی دیگنیتی از پژواک خودرو، 24 ساعت فرصت تست رنگ، بدنه و کیلومتر می باشد. 

طراحی ظاهری

دیگنیتی را می توان یک کراس اوور زیبا و ارزان قیمت به نسبت رقبای اروپایی خود دانست ,در جلوی این خودرو ترکیبی هماهنگ و چشم نواز بین چراغ ها و جلو پنجره پدید آمده  و این زیبایی در ورودی های هوا و مه شکن ها نیز وجود دارد.

در نمای کناری دیگنیتی هم انحنای زیبایی در قسمت قاب پنجره ها و خط سقف شاهد هستیم که استایل یک خودرو کوپه به خوردرو داده است .

و همچنین در نمای پشت نیز بسیار شبیه به پورش آلمانی طراحی شده و ظاهری جسورانه و هماهنگ به این خودرو چینی داده است. وجود دیفیوزر نقره ای و سر اگزوز کروم و همچنین طرح زیبای سپر ,نمای کلی دیگنیتی را کامل کرده است.

همچنین طراحی داخلی دیگنیتی هم زیبا و چشم نوار است و کاملا طرحی امروزی و مینیمال پدید آمده است. کیلومتر شمار دیجیتال نمایشگر بزرگ در میانه داشبورد و فرمان اسپرت و دیکات لذت رانندگی را با این خودرو دو چندان می کند.

از لحاظ کنجایش هم فضای کافی برای سرنشینان جلو فراهم است اما صندلی های عقب محدودیت هایی از جانب ارتفاع ایجاد کرده و میتواند برای بلند قدها کمی آزار دهنده باشد اما همچنان جای پا به علت فاصله زیاد بین محور ها به راحتی وجود دارد. صندوق دیگنیتی هم گنجایش 780 لیتری دارد و به راحتی پاسخگوی خانواده به خصوص در سفر می باشد.

در کل دیگنیتی را می توان یک خودرو جذاب و با طراحی زیبا و امکانات مناسب رفاهی و ایمنی در این رده دانست که می تواند نظر بسیاری از خانواده ها و مردم را به خود جلب کند .همچنین نسبت به رقبای خود در بازار ایران مانند چری تیگو 7 ,جک S 5 و هایما کیفیت ساخت و امکانات بالاتری دارد  و از نظر طراحی نیز مدرن تر و شکیل تر به نظر میرسد.

جهت مشاهده جدول مشخصات و عکس های بیشتر بر روی دکمه فروش اقساطی دیگنیتی بزنید.